Queen of Spies (EN/ES)
Queen of Spies är ett berättelsedrivet brädspel för solospelare med tema spionage, som utspelar sig i det ockuperade Belgien under första världskriget.
Antal spelare: 1
Speltid: 60 minuter
Rekommenderad ålder: från 10 år
Läs mer på Boardgamegeek
Tillverkare:
Salt & Pepper Games
Referens: SAP7677
Du spelar som Alice, en före detta journalist som blivit spionchef och leder ett hemligt nätverk. Ditt uppdrag är att rekrytera agenter, träna dem och skicka ut dem bakom fiendens linjer för att samla information och slutföra kritiska uppdrag innan tiden rinner ut.
Spelet är uppdelat i flera fristående berättelser med tre spännande kapitel vardera. Varje kapitel tar cirka 20 minuter att spela, perfekt för dig som söker ett solospel i ett flexibelt format.
Dina beslut styr historiens gång i detta strategiska pusselspel där varje val och varje agent är avgörande för nätverkets överlevnad.
429 kr
3 på postorder
Produkten befinner sig på vårt postorderlager.
Vill du istället hämta den i vår butik? Beställ före 10 så finns den att hämta i butiken från 16 samma vardag. Avhämtningar på helgdag måste beställas senast 10 föregående vardag.
Vill du istället hämta den i vår butik? Beställ före 10 så finns den att hämta i butiken från 16 samma vardag. Avhämtningar på helgdag måste beställas senast 10 föregående vardag.